Overblog Suivre ce blog
Administration Créer mon blog

Kush eshte Engjell Shehu

Kush eshte Engjell Shehu Engjell Muhedin Shehu Lindi më 17 mars 1962 në Bënçë te rrethit Tepelenë, Shqipëri. Shkollën e mesme profesionale dega Agronomi “Memo Nexhipi - Dukaj “, Tepelenë e ka kryer ne vitet (1977-1981). Në vitin 1983 kreu shkollën policore(1983-1986)....

Lire la suite

50-vjetori i agjencisë së hapësirës NASA

Paul Sisco Për 50 vjet me radhë, agjencia e hapësirës, NASA ka qenë si askush të tjetër në botë, aktive në eksplorimin e gjithësisë. Një pjesë e mirë e njohurive që kemi sot rreth Hënës, sistemit diellor dhe gjithësisë, ka ardhur nga puna e shkencëtarëve...

Lire la suite

Fshati po digjet, opozita po krihet

Fshati po digjet, opozita po krihet

Nga Engjell Shehu Dita e shtune do te mbahet mëndë nga te gjithë shqiptaret si dita e zeze ku mori jetë, njerëzish te pafajshëm. Ajo mesdite tronditi te gjithë njerëzit qe kane ndjenja njerëzore dhe qe e vlerësojnë e çmojnë jetën si gjene me te shenjte...

Lire la suite

1 2 3 4 > >>