Overblog Suivre ce blog
Administration Créer mon blog
Fshati po digjet, opozita po krihet

Fshati po digjet, opozita po krihet

Nga Engjell Shehu Dita e shtune do te mbahet mëndë nga te gjithë shqiptaret si dita e zeze ku mori jetë, njerëzish te pafajshëm. Ajo mesdite tronditi te gjithë njerëzit qe kane ndjenja njerëzore dhe qe e vlerësojnë e çmojnë jetën si gjene me te shenjte...

Lire la suite

Marre nga Panorama

Marre nga Panorama

Gjenerali: Shpërthimi,hakmarrje për tenderat Vendosur: 17/03/2008 - 08:36 • Katastrofa mund të jetë shkaktuar nga konkurrenca. Një tjetër hipotezë shumë më e frikshme është hedhur dje nga Gjenerali Fabio Mini, i cili komandon misionin e KFOR-it në Kosovë....

Lire la suite

Ngjarja ne Gerdec

Ngjarja ne Gerdec

GERDEC/ Orë pas ore apokalipsi që tronditi gjithë Shqipërinë Denoncimi i specialistit: Fabrika afër shtëpive Teksa kërkojmë të përfitojmë diçka nga arsenali luftarak i viteve të Luftës së Ftohtë, tashmë jashtë përdorimit të Forcave të Armatosura, përjetojmë...

Lire la suite

Tragjedia e Gerdecit

Tragjedia e Gerdecit

TIRANË- Një fshat i shkretuar, mbi 203 të plagosur, 5 të vdekur dhe dhjetëra persona të zhdukur. Fjala katastrofë nuk mjafton për të përshkruar ngjarjen e ndodhur dje në fshatin Gërdec, vetëm pak kilometra larg Tiranës.Për orë të tëra, Gërdeci dhe gjithë...

Lire la suite

Semundja e ulçeres

Semundja e ulçeres

jeudi 13 mars 2008 Semundja e ulçeres Personat që preken më shpesh nga sëmundja e ulçerës në stomak janë meshkujtLëngu i përftuar nga këto bimë pihet për 5-6 ditë. Pas kësaj përzihet një lugë piper i zi i bluar, 1 lugë sheqer, pak kinë e shtypur dhe vezë...

Lire la suite

Zeri Amerikes

Zeri Amerikes

Zëri i Amerikës ■ Albanian Burim i besuar lajmesh dhe informacioni Tekst i Thjeshtë Search VOICE OF AMERICA Faqja Në Anglisht Faqja Në Shqip Indeksi E-Mail Regjistrohuni Zgjidhni gjuhën Rreth Zërit të Amerikës Indeksi Ballkani Amerika Evropa Mjekësi–Shkencë...

Lire la suite

Poezi per pseudo poeteshen

Poezi per pseudo poeteshen

Enderron Shkruan shkrimtari dhe shkruan poeti Po te çmendurën çfarë e gjeti Shume te mençur veten e quan Blen kompjuter dhe nis e shkruan Nga ta nis thotë ajo e shastisur e hutuar Te beje vargje poezi te bëhem unë e zgjuar Dhe ja nis menjëherë pa një...

Lire la suite

Agjencioni FLOART - PRESS Nga Flori Bruqi

Agjencioni FLOART - PRESS Nga Flori Bruqi

Agjencioni FLOART - PRESS 9.3.08 Hero në luftë - hero në paqe: Ramush Haradinaj Nga Flori Bruqi N donëse i popullarizuar si ish-kryeministër, ish-koma-ndanti i UÇK-së, unë si bashkëvendës i gjeneral Ra-mush Haradinajt i mohoj informatat e gazetave sllave,...

Lire la suite

1 2 > >>