Overblog Suivre ce blog
Administration Créer mon blog
Rikthimi i zonjës Klinton

Rikthimi i zonjës Klinton

Rikthimi i zonjës Klinton Enj, 06 Mars 2008 Nga Blendi Salaj + - E-mail Print PDF Komentet Komenti juaj Fitoret e rëndësishme të zgjedhjeve paraprake në Teksas dhe Ohajo i dhanë mbrëmë fushatës së senatores Klinton jetë të re pikërisht atëherë kur shumica...

Lire la suite

Marre nga GazetA Korrieri

Marre nga GazetA Korrieri

Faqja Hyrese Politikë Aktualitet Kronikë Ekonomi Sociale Opinion Kosovë Botë Rajoni Kulturë Zoom In Emulacion Gossip Sport Kerkoni | i Detajuar Faqja Hyrese | Aktualitet | Mos ishin rusët? Mos ishin rusët? Korrieri Germezoni: Çfarë ndodhi dje rreth orës...

Lire la suite

Martesa, 'alla-Muslimane'!

M artesa, 'alla- M uslimane'! Martesa në Islam Në Islam martesa konsiderohet si një institucion i shenjtë. I Derguari i Allahut - Muhamedi as. - ka thene: "Martesa eshte Sunet (veprim i rekomanduar nga Profeti) dhe ai qe nuk e ndjek Sunetin tim nuk eshte...

Lire la suite

Nga Noel MALCOLM: Kosova nuk është Serbi

Nga Noel MALCOLM: Kosova nuk është Serbi

Noel Malcolm Nga Noel MALCOLM: “Kosova është Serbi”, “Pyesni çdo historian”. Këto janë frazat që shihen në pankartat që valëvisin serbët e inatosur nëpër protesta kundër pavarësisë së Kosovës. Kjo gjë na bën qejfin ne historianëve, se nuk para na pyesin...

Lire la suite

LESKAJ, Valentina Abedin

LESKAJ, Valentina Abedin

LESKAJ, Valentina Abedin Të dhëna vetjake: Datëlindja: 01.11.1948 Edukimi: Universiteti i Tiranës, Fakulteti i Ekonomisë, dega Ekonomi Politike Veprimtaria profesionale: Profesioni: Ekonomiste. Drejtore Ekzekutive e Qendrës për Popullsi dhe Zhvillim;...

Lire la suite

Lekdushi

Lekdushi

Lekdushi historik, e djeshmja dhe e sotmja Lekdushi historik, e djeshmja dhe e sotmja Nga Gezdar Serjani U bë traditë e bukur si edhe fshatra të tjerë të Labërisë dhe Lekdushi që për çdo 26 gusht mblidhen nga kudo që janë, punojnë e banojnë, nga emigrimi...

Lire la suite

Prostitutat dhe pasojat sociale

Prostitutat dhe pasojat sociale

Prostitutat dhe pasojat sociale Shkruan: Muhamed Jusufi Problemet e prostitucionit ndër shqiptarë Prostitucioni, si edhe shumë dukuri tjera negative, pothuajse të gjitha ndërlidhen ngusht me formën e edukimit të njeriut. Duke lexuar për prostitucionin...

Lire la suite

<< < 1 2 3 4 > >>