Overblog Suivre ce blog
Administration Créer mon blog
Gjarpëri

Gjarpëri

Zvarritej ne toke ngadalë i frikshëm gjarpri helmues dhe sytë e mi i fiksova ne ecjen e tij dredhues i frikshëm ne pamjen e pare mu duk mua kur e pashe menjëherë e mblodha veten vendosa qe me gur ta vras gurin qe shkëputa nga toka me dha një ndjenje guximi...

Lire la suite

Goje te liga

Goje te liga

Nganjëherë njerëzit duke mos u thelluar Flasim si pa te keq për çfarë kane dëgjuar Ne plane te pare duket si e thjeshte Por kur e kuptojnë kërcejmë si plesht Duam te korrigjohen mos te flasim kot Por pa dashur veten se kontrollojmë dot Fjale te gjata...

Lire la suite

Kush eshte Engjell Shehu

Kush eshte Engjell Shehu

Engjell Muhedin Shehu Lindi më 17 mars 1962 në Bënçë te rrethit Tepelenë, Shqipëri. Shkollën e mesme profesionale dega Agronomi “Memo Nexhipi - Dukaj “, Tepelenë e ka kryer ne vitet (1977-1981). Në vitin 1983 kreu shkollën policore(1983-1986). Ka punuar...

Lire la suite

<< < 1 2 3 4